Fortnite Chapter 2 je tady!

Tak jsme se konečně dočkali! Černá díra, která více jak dva dny terorizovala hráče nejpopulárnějšího Battle Royale od Epic Games, Fortnitu, je konečně pryč. Po dlouhých hodinách čekání, spawnování čísel a předpovídání kdy už dorazí nová kapitola tady máme hned několik zajímavých novinek, které v nejbližší době budou formovat gameplay Fortnitu. S koncem černé díry se samozřejmě objevil také nový trailer na Chapter 2, který můžete zhlédnout zde:

Takže co je tedy ve Fortnite nového?

  • První novinkou je samotná herní mapa, která se takřka od základů změnila. Přibyly nové lokace a hráči tak budou moci prozkoumat celou mapu, loot pointy a jiné části mapy od základů. Na mapě můžete najít více vody, přehradu, hustý les a další zajímavé oblasti. Zajímavým doplněním jsou popelnice a kupy sena, ve kterých se hráči mohou schovat a překvapit tak nic netušící nepřátele.
  • Další zajímavý feature je přidání lodí, které hráči mohou ovládat a využívat k rychlejšímu přesunu po mapě. Loď má vždy jednoho šoféra a zbytek týmu může z lodě střílet a napadat tak ostatní hráče.
  • Změnil se taky level up systém. Body zkušeností se teď dají získat plněním různých úkolů na mapě jako například zabíjení nepřátel nebo sbírání surovin. To umožňuje hráčům rychleji levelovat jejich battle pass apod.
  • Vývojáři do hry přidali rybaření, co je u her formátu battle royale velice neobvyklé. Něco podobné bychom možná hledali v MMO/RPG jako World of Warcraft ale Epic zase jednou potvrdil, že jejich nápady jsou neobyčejné. Fishing vám umožní získat bonusové XP a taky chytat zbraně a různé jiné vybavení z jezera.
  • Přidán byl nový způsob kooperace se spoluhráči. Zraněného spoluhráče teď můžete přenést na jiné místo anebo ho taky uzdravit pomocí léčící bazuky uprostřed boje.
  • Vylepšení se také dočkal systém boje a systém vylepšování zbraní.
  • V neposlední řadě nesmíme zapomenout na nové emoty, skiny a jiné doplňky, které ve hře můžete s příchodem nové kapitoly získat.

Na shrnutí těchto vylepšení se můžete podívat v traileru na nový battle pass zde:

Nový update si již můžete stáhnout v launcheru Epic Games. Verze pro PC má kolem 16 GB a verze pro konzole kolem 9 GB, takže stahování by nemělo zabrat příliš mnoho času (jestli tedy nemáte internet ze středověku).

Sečteno a podtrženo, launch nové kapitoly se Epicu velice povedl. Ano, je pravda, že Fortnite byl offline více než dva dny bylo kvůli tomu ztraceno hodně peněz. Na druhou stranu, černá díra měla obrovské množství sledovatelů na různých streamingových platformách a hodně se o ní mluvilo. Samotný start kapitoly dvě zajímal i lidi, kteří běžně Fortnite nehrají a nové změny možná přilákají ještě více hráčů než by se čekalo. Well played, Epic Games.

Richard
Richard "Daxic" Andrýsek
Richard
Admin
Zakladatel internetového magazínu SurvivalZone.cz a dalších online projektů (SMARTcreative.cz, GamesDev.cz , atd.). Stará se o chod redakce, plánuje směřování projektu, sem tam napíše článek nebo novinku a stará se o bezproblémový chod magazínu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *