Seznamte se s novým Star Wars Jedi: Fallen Order

A long time ago, in a galaxy far far away… Dlouho očekávaná herní bomba z prostředí Star Wars vychází již za pár hodin a my se už nemůžeme dočkat co se nám chystá nabídnout. Ti, co měli možnost si zahrát demo verzi na E3 2019 si hru nevěděli vynachválit, a proto jsou očekávání před vydáním hodně vysoké. I když všichni víme, že EA má v poslední době za sebou i ne opravdu povedené tituly, věříme, že Fallen Order celou reputaci napraví.

O čem vlastně nový Star Wars je?

Hra nás vezme do událostí těsně po skončení posledního prequelu Star Wars – Revenge of the Sith. Hlavní postavou nového Star Wars je mladý rytíř jedi Cal Kestis, který je na útěku po tom, co senátor Palpatine aplikoval Order 66, nebo jinými slovy pokyn na zlikvidování všech jediů Republiky. Mladý Cal a pár jeho věrných přátel (mezi kterými je také Saw Gerrera, kterého si možná pamatujete z filmu Star Wars: The Rogue One) jsou tedy na útěku před impériem a jsou loveni sithskými inkvizitory a nájemnými zabijáky.

Co nás tedy (ne)čeká?

Možnosti dialogové volby – Bohužel ve hře si nebudeme moci volit, jestli se budeme chtít přidat k temné straně nebo ne. Příběh hry je více lineární a budeme tak muset následovat předem zamýšlenou dějovou linii bez výraznějších odboček.

Otevřený svět – Taky ne. Otevřený svět nás sice nečeká, budeme ale moci prozkoumávat různé oblasti a taky řešit hádanky uprostřed misí.

Kde se dá hra zakoupit? – Hru si můžete koupit jak na EA Origin, tak na Steamu, díky nově uzavřenému partnerství mezi EA a Valve.

Bude Multiplayer? – Ne. Jedi Fallen Order je čistě Single Player.

Mikrotransakce – Nebudou!

V neposlední řade je potřeba připomenout i parádní bojový systém a lighsaber combat, který alespoň z videí vypadá opravdu skvěle. Hráči budou mít možnost Kalovy schopnosti vylepšovat pomocí talentového stromu a taky vybrat si z různých druhů obtížností, přičemž vývojáři slibují, že ty těžší budou opravdová výzva. Fanoušky také potěšily zprávy o tom, že ve hře si budeme moci přizpůsobit svůj světelný meč (barva i vzhled) a také možnost používat oboustranný saber v některých momentech boje. EA nám taky ukázalo i několik minut ze samotného gameplaye a proto přikládáme další video.

Překvapení na závěr

Abychom to shrnuli, hra vypadá opravdu bezvadně. Bojový systém, hlavní hrdina, herní prostředí, všechno tak nějak do sebe zapadá a my se už nemůžeme dočkat, kdy si hru budeme moci naplno užít. A ještě jedno malé překvapení. Podle dataminingových spoilerů, by se ve hře měl taky objevit i ikonický Darth Vader! Takže se připravte na pořádnou jízdu, protože dobrodružství zvané Star Wars Jedi: The Fallen Order, právě začíná.

Richard
Richard "Daxic" Andrýsek
Richard
Admin
Zakladatel internetového magazínu SurvivalZone.cz a dalších online projektů (SMARTcreative.cz, GamesDev.cz , atd.). Stará se o chod redakce, plánuje směřování projektu, sem tam napíše článek nebo novinku a stará se o bezproblémový chod magazínu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *