The International 2019 v Shanghai začne již za pár dní

Za několik dní propukne největší svátek nejen pro příznivce hry Dota 2, ale pro všechny e-sport fanoušky. Od 15. do 25. srpna se bude konat každoroční turnaj The International pořádaný společností Valve s pořadovým číslem 9. Turnaj The International poprvé ve své historii zavítá na asijský kontinent a bude se konat v čínském městě Shanghai. Ve hře Dota 2 se během deseti dnů utká 18 týmů, které budou bojovat o rekordní prize pool 32 milionů dolarů. Turnaj bude možné sledovat buďto v živých přenosech na Twitch.tv nebo přímo v herním klientu Dota 2, kde budou moct hráči s Battle Passem zadávat speciální tipy, které jim mohou vynést další levely v Battle passu.

Rekordní prize pool

V pořadí již devátý The International bude mít opět rekordní prize pool, stejně jako jeho předchůdci. Oproti minulému roku narostl prize pool o neuvěřitelných 7 milionů dolarů na celkovou částku $32,815,225, která ještě nemusí být konečná. Prize pool je vždy tvořen základní částkou 1,6 milionu dolarů a 25 % ze všech Dota 2 Battle Passů a levelů prodaných na Steamu.

Oproti minulým turnajům The International se mírně změnila výherní struktura. Nově si vítěz turnaje odnese 45,5 % (dříve 44 %) z prize pool, což aktuálně činí necelých 15 milionů dolarů. Druhé místo si oproti minulým rokům pohorší a obdrží pouze 13 % prize poolu, což je o 3 % méně oproti minulému roku. Tým na třetím místě získá 9 % prize poolu. Kromě výherce si díky těmto změnám v prize poolu polepší i týmy které skončí na 9 až 16 místě, pro 13 až 16 místo je připraveno 1,5 % prize poolu (dříve 0,5 %) a pro 9 až 12 místo 2 % (dříve 1,5 %).

Harmonogram TI 9

The International 9 bude probíhat od 15. do 25. srpna a bude rozdělen na dvě části. Skupinová fáze, kde budou týmy rozděleny do dvou skupin po devíti týmech bude probíhat od 15. do 18. srpna. Skupinová fáze se bude hrát systémem Round Robin s tím že první čtyři týmy z každé skupiny postupují do Upper Bracketu. Poslední tým v každé skupině vypadává a zbylé týmy postupují do Lower Bracketu.

Hlavní fáze turnaje bude probíhat od 20. do 25. srpna systémem double elimination. První kolo Lower Bracketu bude tradičného hráno formátem BO1, zbylá kola budou hrána formátem BO3 až na finále, které bude mít formát BO5.

Vzhledem k tomu, že se turnaj odehrává v Číně je zde poměrně velký časový posun, který je pro Evropu dost nepříjemný. Pokud budete chtít stihnout první hry dne budete si muset přivstat, začínají totiž už ve 3 hodiny ráno.

Týmy na TI 9 

Turnaje se zúčastní 18 týmů, nejvíce zastoupeným regionem je Evropa, která zde bude mít 6 týmů. Dvanáct týmů se kvalifikovalo z celoroční soutěže Dota Pro Circuit, která se skládala z pěti minor a pěti major turnajů. Dalších 6 týmů se na TI 9 probojovalo skrze regionální otevřené kvalifikace, kterých se mohl zúčastnit úplně každý. Mezi kvalifikovanými týmy nechybí ani vítězové The International 8 tým OG. Turnaje se zúčastní celkem 6 organizací, které už vyhrály The International, ale zatím se žádné organizaci ani hráči nepovedlo legendární turnaj The International vyhrát dvakrát. Turnaje se budou účastnit tyto týmy:

Team Secret [EU] – Nisha, MidOne, zai, YapzOr, Puppey

Virtus.pro [CIS] – RAMZES666, No[o]ne, 9pasha, RodjER, Solo

Vici Gaming [China] – Paparazi灬, Ori, Yang, Fade, Dy

Evil Geniuses [NA] – Arteezy, SumaiL, s4, Cr1t-, Fly

Team Liquid [EU] – Miracle-, w33, MinD_ContRoL, GH, KuroKy

PSG.LGD [China] – Ame, Somnus丶M, Chalice, fy, xNova

Fnatic [SEA] – Jabz, Abed, iceiceice, DJ, DuBu

Ninjas in Pyjamas [EU] – Ace, Fata, 33, Saksa, ppd

TNC Predator [SEA] – Gabbi, Armel, Kuku, Tims, Eyyou

OG [EU] – ana, Topson, 7ckngMad, JerAx, N0tail

Alliance [EU] – miCKe, qojqva, Boxi, Taiga, iNSaNiA

Keen Gaming [China] – old chicken, 一, eLeVeN, Kaka, dark

Newbee [NA] – YawaR, CCnC, Sneyking, MSS, pieliedie

Infamous [SA] – K1, Chris Luck, Wisper, Scofield, Stinger

Chaos Esports Club [EU] – vtFαded, MATUMBAMAN, KheZu, MiLAN, MISERY

Natus Vincere [CIS] – Crystallize, MagicaL, Blizzy, Zayac, SoNNeikO

Royal Never Give Up [China] – Monet, Setsu, Flyby, LaNm, ah fu

Mineski [SEA] – Nikobaby, Moon, kpii, Bimbo, ninjaboogie

Richard
Richard "Daxic" Andrýsek
Richard
Admin
Zakladatel internetového magazínu SurvivalZone.cz a dalších online projektů (SMARTcreative.cz, GamesDev.cz , atd.). Stará se o chod redakce, plánuje směřování projektu, sem tam napíše článek nebo novinku a stará se o bezproblémový chod magazínu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *