Fortnite World Cup 2019

Epic Games oznámili plány na rok 2019 týkající se kompetitivního hraní a očekávaného Fortnite World Cup. Během roku 2019 budou mít hráči příležitost se utkat o 100 milionů dolarů, které budou rozděleny do menších turnajů v průběhu celého roku. Samotný World Cup 2019 bude mít prize-pool 30 milionů dolarů a bude se ho účastnit Top 100 Solo hráčů a Top 50 duo týmů.

Jak se kvalifikovat na World Cup 2019

Cesta na Fortnite World Cup 2019 vede přes deset online kvalifikací, které se odehrají mezi 13. dubnem a 16. červnem. Každý kvalifikační týden bude mezi úspěšné hráče rozdělen jeden jeden milion dolarů. Přímo na Fortnite World Cup postoupí top 100 solo hráčů a top 50 duo týmů z kvalifikací.

Kde a kdy se bude World Cup 2019 konat? 

Historicky první Fortnite World Cup se uskuteční v New York City od 26. do 28. července. Zatím není známo kde přesně v New Yorku se bude World Cup odehrávat a zda na něj půjde koupit vstupenky.

Hráči si rozdělí 30 milionů dolarů

Prize-pool 30 milionů dolarů je nejen největší v historii turnajů Fortnite, ale také se jedná o největší prize-pool v dějinách esportu. Dosud se na prvním místě držel poslední Dota 2 The International 2018, který měl prize-pool 25,5 milionů dolarů. Každý z kvalifikovaných hráčů má garantováno minimálně 50 000 dolarů a vítěze Fortnite World Cup si odnese 3 miliony dolarů.

Harmonogram Fortnite turnajů pro rok 2019

Kromě kvalifikací a Fortnite World Cup slibuje Epic Games také menší turnaje o jeden milion dolarů v druhé polovině roku. S velkou pravděpodobností se v jednotlivých turnajích na konci roku dočkáme nestandardních módů a formátů.

Photo by: Nick Statt / The Verge

Richard
Richard "Daxic" Andrýsek
Richard
Admin
Zakladatel internetového magazínu SurvivalZone.cz a dalších online projektů (SMARTcreative.cz, GamesDev.cz , atd.). Stará se o chod redakce, plánuje směřování projektu, sem tam napíše článek nebo novinku a stará se o bezproblémový chod magazínu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *