Co nového přinesl Apex Legends do Battle Royale?

Popularita nové Battle Royale hry Apex Legends od Respawn Entertainment je obrovská. Za pouhých 72 hodin hru vyzkoušelo 10 milionů hráčů. Pro porovnání hra Fornite Battle Royale dosáhla 10 milionů uživatelů až 14 dnů od spuštění. V tomto článku rozebereme zajímavé mechaniky a inovace, které z Apex Legends dělají aktuálně jednu z nejlepších Battle Royale her na trhu.

Source Engine a vydání fungující hry

U většiny her v dnešní době jsme zvyklí, že jsou vydány v předběžném přístupu, nebo betě a od dokonalosti mají daleko, to ale není případ Apex Legends. Po funkční stránce se jedná o perfektně naprogramovanou hru, které můžeme vytknout snad jen časté problémy se servery.

Oproti ostatním populárním Battle Royale hrám je Apex Legends postavený na Source Enginu. Oproti Unreal Engine na kterém jede jak PUBG tak Fortnite vyžaduje Source Engine mnohem menší výpočetní výkon, a díky tomu je možné zprovoznit Apex Legends i na méně výkonných počítačích.

Komunikační ping systém

Už během tutoriálu vás hra seznámí s propracovaným ping systémem. Ten značně ulehčuje komunikaci mezi spoluhráči během hry, místo toho abyste složitě vysvětlovali kde jste nepřátele viděli, zvolíte ping pro lokalizaci nepřátel a jednoduše označíte místo přímo v terénu. Kromě pingování nepřátel je možné označit i místo dopadu, nebo pozici lootu pro své spoluhráče. Ping systém se nám nejvíce osvědčil při sólo hraní, kdy jsme se mohli docela rozumně dorozumívat se spoluhráči jen pomocí ping systému.

Jumpmaster systém

Další inovaci kterou do Battle Royal přidali vývojáři z Respawn Entertainment je jumpmaster systém. Hra určí jednoho ze tří hráčů velitelem seskoku, ten určí místo přistání a ovládá celou skupinu během letu. Ostatní se od jumpmastera mohou kdykoliv během letu odpojit a přistát samostatně.

Apex Legends přinesl do Battle Royale řadu nových prvků, které hru značně ulehčují. Až čas ale ukáže, jestli a jak tyto inovace hráči přijmou. Apex Legends má dle nás správně našlápnuto k tomu stát se jedničkou na poli Battle Royale her.

Richard
Richard "Daxic" Andrýsek
Richard
Admin
Zakladatel internetového magazínu SurvivalZone.cz a dalších online projektů (SMARTcreative.cz, GamesDev.cz , atd.). Stará se o chod redakce, plánuje směřování projektu, sem tam napíše článek nebo novinku a stará se o bezproblémový chod magazínu.

2 komentáře: „Co nového přinesl Apex Legends do Battle Royale?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *