Fortnite e-sport dostane 1 milion dolarů

Jeden z nejvíce úspěšných F2P titůlu Fortnite z dílny Epic Games se rozhodl investovat do e-sportu rovných 1 milion dolarů. Studio Epic Games se rozhodlo povznést svůj titul Fortnite na ještě vyšší úroveň než tomu bylo doposud. Během následujícího roku poskytne své hře částku okolo 1 miliónu dolarů. Tvůrci zatím nesdělili jak s touto částkou naloží.

Pokud Epic Games dodrží svůj slib znamenalo byto, že se Fortnite stane jednou z nejvíce lukrativní e-sport her v poslední době. Ano, nesmíme zapomenout na Valve se svou hrou Dota 2, kterou Valve  sponzorovalo již celkovou částkou přesahující 140 miliónů dolarů. Blizzard se netají svou štědrostí v podobě 3,5 miliónu dolarů v turnaji Overwatch League. Ale dokáže tato částka povznést Fortnite na opravdovou e-sport úrověň?

Je vůbec možné, aby Epic Games splnil svůj slib?
Jak je vůbec možné, že Epic Games může podpořit Fortnite takovouto částkou? Ano je pravda, že během roku co je Fortnite na scéně si získal milióny fanoušků po celém světě, ale stačí to?

Fortnite je sice F2P, ale ve hře je spoustu mikrotransakcí, které umožňují hráči nakoupit kosmetické doplňky, taneční pohyby a hlavně Battle Pass. Za tímhle vším stojí měna jménem V-Bucks. V-Bucks je in game měna pro všechny mikrotransakce v celé hře (Battle royal i Coop) . Podle vývojářů jim V-Bucks vydělává každý den stovky tisíc dolarů a proto si můžou dovolit investovat do své hry takovýto finanční obnos. Nám už nezbývá než čekat a věřit, že tomu tak opravdu bude.

(Photo courtesy of Epic Games)

Martin
Martin "Voldy" Voldán
Martin
Redaktor
V dětství zarytý MMORPGčkař, ale teď sáhne spíše po filmu a seriálu než po hrách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *