The Forest se dočkal vydání!

Jak už to tak bývá rok se s rokem sešel a nám se konečně dostala do ruky plnohodnotná verze The Forest. Nezávislí vývojáři z Endnight Games konečně vydali plnohodnotnou hru na kterou fanoušci museli čekat celé 4 roky a to čekání se rozhodně vyplatilo.

Na začátek musíme říct, že The Forest opravdu není tím čím byl před čtyrmi roky. Vývojáři ušli pořádný kus cesty a vydali update v podobě plnohodnotné hry, který stojí zato.

Stejný survival jako každý jiný?

The Forest se na první pohled může jevit jako typická Survival hra. Ovšem není tomu tak, hra má v sobě prvky jak horroru tak i stavění. Už od první chvíle vás hra vtáhne příběhem, který na první pohled nemusí být úplně jasný. Ovšem postupem času pomalými krůčky a zdokonalováním vám hra odkryje temná zákoutí ostrova. Hlavním hrdinou je zde Eric Leblanc, který se po pádu letadla ocitne na opuštěném ostrově. Má to však jeden háček Eric neletěl sám, ale měl s sebou svého syna Timmyho. Proto se celou hru snažíte najít svého ztraceného syna, ale jak tomu už bývá na ostrově nejste úplně sami. Bude vás nahánět domorodý kmen lidojedů, který vás chce za každou cenu sníst.

Jak přežít?

Už od prvních krůčků ve hře budete mít stažené půlky. Hra vás nenechá na pokoji a vše na čem vám záleží může ve vteřině skončit. Nepřipadá v úvahu naběhnout na kmen plných lidojedů. Proto na scénu přichází důležitý aspekt v podobě craftingu a buildingu. Už teď vám můžeme říct, že bez craftingu se neobejdete, teda pokud nechcete zemřít. Crafting je zde vyřešen velmi pěkně prostřednictvím knihy, která vám přesně řekne co vám schází a co naopak už máte. Vyrábět můžete opravdu všechno od zbraní až po pasti a domy. Ovšem nebude to zadarmo a bude vás to stát hodně úsilí a materiálu. Aby toho nebylo málo ve hře vás provází ještě dvě důležité potřeby – žízeň a hlad. 

Multiplayer

Ve hře také nechybí ani multiplayer. Pokud si chcete užít zákoutí opuštěného ostrova s přáteli je možno si založit hru až pro 8 hráčů. Pokud ovšem vaše parta sčítá více hráčů než 8, budete si muset založit vlastní Dedicated server. Multiplayer se nijak neliší od singleplayeru je nutno dodat, že pokud vám někdo ubere všechny životy, tak se váš charakter dostává do tzv. injured módu a musí vás oživit spoluhráč jinak zemřete.

Stojí The Forest za koupi?

The Forest dneska na steamu pořídíme za 17 euro, nebo můžete využít poměrně častých slevových akcí. Hra v aktuální podobě rozhodně stojí za vyzkoušení a s velmi příjemnou cenou se jedná o vítané zpestření mezi survival hrami. Navíc si hra získala velkou fanouškovskou základnu a vývojáři se zavázali na vydávání updatů po celé dva následující roky. Jak sami vývojáři tvrdili s hrou mají ještě mnoho plánů.

(Photo courtesy of Ednight Games)

 

Martin
Martin "Voldy" Voldán
Martin
Redaktor
V dětství zarytý MMORPGčkař, ale teď sáhne spíše po filmu a seriálu než po hrách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *