Oxygen Not Included

Chtěli jste někdy řídit kolonii vytisknutých mentálně zaostalých téměř lidí, kteří vás nebudou poslouchat ani když je budete prosit, ani když na ně budete křičet? Ne? V Oxygen Not Included budete muset.

 

Tak o co tady jde?!

Je to docela jednoduché. Na začátku hry dostanete k dispozici meteor, kde budete kolonii budovat, trochu jídla a tři výše zmíněné vytisknuté mentálně zaostalé téměř lidi. Duplikanty. Dál už je všechno na vás. Zajistit jídlo, pohodlí, teplo, místo pro vyprazdňování, přísun vody, kyslík a milion dalších věcí. Hra má propracovaný systém budování, který vás nejednou donutí přemýšlet nad tím, jak zásobit výrobu elektřinou nebo vodou. A vzhledem k tomu, že je ve hře tolik zajímavých věcí, už nezbylo místo pro tutoriál. Na všechno tedy musíte přijít sami, nebo si to aspoň sami vygooglit.

Koho napadla taková šílenost?

Napadlo to šikovné lidi z Klei Entertainment, kteří už měli i jiné skvělé nápady. Za zmínku stojí Don’t Starve, Mark of the Ninja nebo Shank. Všechny tyto tituly včetně Oxygen Not Included najdete ve Steam Store. Nejen že jsou šikovní, ale ani jim nedělá problém se o své znalosti podělit. Každý týden streamují a odpovídají na otázky ohledně 2D animace, která je pro jejich tvorbu typická. Můžete být tedy přímým svědkem práce na vaší nové oblíbené hře Oxygen Not Included.

Ono to není hotové?

Není. Hra je prozatím v Early Accessu, ale žádný strach. Budete mít tolik práce s Duplikanty a kyslíkem a vůbec vším ostatním, že si toho ani nevšimnete. Všechno už teď vypadá a funguje dobře. Když nepočítáte Duplikanty. Ti už ale nikdy chytřejší nebudou. Navíc přímo ve hře probíhá odpočet k dalšímu updatu, takže máte vždy přehled o vývoji hry.

Richard
Richard "Daxic" Andrýsek
Richard
Admin
Zakladatel internetového magazínu SurvivalZone.cz a dalších online projektů (SMARTcreative.cz, GamesDev.cz , atd.). Stará se o chod redakce, plánuje směřování projektu, sem tam napíše článek nebo novinku a stará se o bezproblémový chod magazínu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *