Úvod do ARK: Surival Evolved

Každý z nás chtěl mít v dětství svého vlastního dinosaura o kterého by se staral, opečovával a krmil. Některým z nás by se tento sen zamlouval i dnes. Proč si tedy nesplnit svoje sny a nezkusit to v ARK: Survival Evolved?

Hra, která vás naštve

ARK: Survival Evolved se s vámi nebude v ničem mazlit. Už od prvního připojení na server nebudete vědět co dělat jako první. Vlastně nebudete vědět vůbec nic. Hra vám s ničím nepomůže a to doslova. Na všechno budete muset přijít sami nebo s pomocí internetových návodů a rad. Na druhou stranu váš charakter na vás nepočká potřebuje totiž pít, jíst, udržovat si teplotu a v neposlední řadě hlídat si zadnici. Hlídat si všechny strany bude pro vás priorita číslo jedna. Kolem vás totiž pobíhají krvežíznivá monstra a nemusí to být jen masožravci, budete se divit, ale i býložravec se umí naštvat a dokáže si s vámi pohrát. A to chtít opravdu nebudete, protože jestli vás zabije had nebo veliký T-rex, přijdete o všechno. Ano, opravdu o všechno. Vaše jediná šance je 20 minut, které máte na získání ztraceného vybavení zpět. Možná si říkáte „20 minut to je doba“, ale zkuste si přeběhnout půlku mapy mezi dinosaury, kterým se váš plán nebude zamlouvat. Hra vám zadarmo opravdu nic nedá.

Dinosauři, hlavní tahoun celé hry!

Mohl bych tu psát stovky řádků o tom, co všechno se dá v ARKu dělat. Řeknu jen, že na to si budete muset přijít sami, protože hlavním tahounem celé hry jsou DINOUSAUŘI! Ze začátku jsem myslel, že to bude jen doplněk, který dodá hře nový nádech na pár hodin, než vás to omrzí, ale mýlil jsem se. Ve hře můžete potkat spoustu druhů dinosaurů a to nejlepší je, že každý dinosaur vám bude dobrý k různým aktivitám. Jeden vám pomůže s těžením, druhý na rychlý přesun po mapě a třetí vám může pomoct se sběrem bylin. S dinosaury se zkrátka nudit nebudete, ale budete brečet, křičet, nadávat, když nějakého budete chtít ochočit.

Ochočení dinosaura není opravdu tou nejlehčí věcí ve hře. Troufám si říct, že je to jedna z nejtěžších mechanik, která ve hře je. Záleží totiž na mnoha okolnostech, které nemůže hráč ovlivnit. Ze všeho nejdřív si budete muset najít svého vysněného dinosaura. Čím nižší level, tím líp pro vás. Pokud jsme si našli svého dinosaura, musíme ho uspat pomocí speciálních šípů. Pak už jen stačí svého miláčka dopovat sedativy, aby se nevzbudil a pořádně krmit. Vybrali jste si vysoký level svého dinosaura? Pokud ano, počítejte s tím, že celý tento kolotoč budete muset opakovat celkově pět hodin možná i víc. Doba ochočení se totiž odvíjí od levelu dinosaura. Takže doplníme sedativa, nakrmíme a znovu po dobu pěti hodin.

Co by se mohlo během pěti hodin pokazit? Úplně všechno. Po dobu krmení a dopování vašeho mazlíka ho budete muset chránit, a to před vším. Už jste skoro váš? Fajn, je nejvyšší čas, aby k vám přišel jiný dinosaurus a začal útočit do vašeho „skoro“ dinosaura. Pokud se vám nepodaří svého mazlíka ochránit, můžete celý proces opakovat znovu a hodiny vašeho čekání stály za nic. A za tohle budete hru opravdu nenávidět.

Chcete si ulehčit hru?

Pokud si budete chtít ulehčit hru vaším jediným zachráncem budou vaši kamarádi. Musíte si uvědomit, že ARK vám nedá nic zadarmo. Bude trvat několik hodin než si konečně budete moci ochočit svého prvního dinosaura. K rychlejšímu postupu ve hře vám pomůže jedině kooperace. Kdo se bude starat o vaše mazlíčky během vaší nepřítomnosti? Nemůžete zapomenout na to, že během vaší nepřítomnosti server stále běží a vaše vybudovaná říše může skončit tak rychle jak začala. Proto se každý nový člen do týmu hodí nebo stačí napsat nějakému početnému kmenu na serveru a ti vám určitě podají pomocnou ruku.

Bugy a optimalizace

Už to bude rok co se ARK dočkal plnohodnotného vydání. Za rok bychom mohli čekat dobrou optimalizaci a úplné vyhlazení bugů. Opak je však pravdou. Mnoho fanoušků si ještě dnes stěžuje na špatnou optimalizaci a nejsou schopni rozjet hru i na velmi výkoných počítačích. A bugů, bugů je tam více než dost.

ARK: Surival Evolved je hra, která zde opravdu chyběla. Probíhat se mezi dinosaury a krásnou faunou to opravdu každá hra neposkytne. Už od první chvíle si uvědomíte kdo je tady pánem. Hra ještě postrádá pár updatů, aby byla dokonalá, ale jinak je ARK opravdovým herním zážitkem, který si získá váš čas na několik stovek hodin!

 

Martin
Martin "Voldy" Voldán
Martin
Redaktor
V dětství zarytý MMORPGčkař, ale teď sáhne spíše po filmu a seriálu než po hrách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *