Brawl Stars – multiplayer Battle Arena pro mobily

Akční multiplayerová hra Brawl Stars si získala popularitu u desítek milionů mobilních hráčů. Hru má na svědomí finské herní studio Supercell, které vytvořilo hry jako Clash of Clans, Boom Beach, Hay Day a Clash Royale. Brawl Stars je MOBA/Battle Arena ve které můžete buďto sami nebo s přáteli soupeřit v několika unikátních herních módech. Každý herní mód má hned několik map, díky kterým vás hra jen tak neomrzí. Většina herních módů trvá maximálně tři minuty. Co by to ale bylo za MOBA hru, kdybyste neměli k dispozici na výběr z velkého počtu hrdinů, kde každý má své unikátní schopnosti. Na výběr budete mít z více než 20 Brawlerů (hrdinů), které si budete moci postupně odemykat. Hra má poměrně jednoduché ovládání, které se během pár her dokáže naučit každý. Pohyb postavy se ovládá kolečkem v levém horním rohu, v pravém dolním rohu je umístěno kolečko pro střelbu a speciální schopnost.

Pokud vás hra zaujala a vlastníte zařízení s operačním systémem Android můžete si Brawl Stars zdarma stáhnout přímo ze stránek Google Play, v případě iOS lze hru stáhnout z App Store.

Herní módy a mapy

V Brawl Stars najdete řadu herních módů, které se od sebe liší úkolem a počtem hráčů. Základní herní módy (Gem Grab a Showdown) mají velké množství map, které se střídají každý den. Ostatní herní módy se odemykají postupně, dle dosaženého počtu pohárů. Tyto herní módy se střídají a jsou dostupné vždy jen v určité dny.

Gem grab (3v3)

Dva týmy po třech lidech se v tomto módu utkají v jedné z patnácti map. Hru vyhraje ten z týmů, kterému se jako prvnímu podaří získat 10 gemů a udržet je po dobu 15 sekund. Pokud je hráč s gemy zabitý, gemy z něj vypadnou a může je posbírat protější tým. Gemy jsou generovány v průběhu času uprostřed mapy.

Showdown (Solo, Duo)

Showdown je battle royale mód pro deset hráčů, nebo pět týmů po dvou hráčích. Na více než 12 mapách se utkáte s dalšími hráči, vyhrává ten, kdo přežije jako poslední. Loot je v Showdownu řešen pomocí energie, která vylepší všechny staty vašeho Brawlera. Energie je možné získat z beden rozmístěných po mapě, nebo z mrtvých hráčů.

Bounty (3v3) 

Cílem Bounty módu je během vyměřeného času (2:30) získat s týmem více hvězd, než dokáže nashromáždit protější tým. Hvězdy se získávají za zabití hráčů z protějšího týmu. Za každého z hráčů dostanete jiný počet hvězd, vždy v závislosti na jeho kill streaku.

Brawl Ball (3v3)

Brawl Ball je adaptace fotbalu do světa Brawl Stars. Uprostřed mapy se objeví míč a vaším jediným úkolem je dostat jej do branky soupeře, k tomu samozřejmě můžete využít všechny schopnosti vašeho Brawlera. Tým který jako první vstřelí dvě branky vyhrává.

Heist (3v3)

Každý tým má svůj trezor plný gemů, vašim úkolem je ubránit ten svůj a zároveň zničit protivníkův trezor. Je jen na vás jestli se rozhodnete střemhlavě zaútočit, nebo budete takticky bránit svůj trezor a pokusíte se využít chyb nepřítele.

Robo Rumble (3vAI)

Společně s dalšími dvěma hráči je vaším úkolem ubránit trezor před počítačem řízenými roboty po dobu 13 minut. Ti na vás budou nabíhat po vlnách, každá další vlna nepřátel bude silnější a početnější. Tento mód je přístupný pouze dva dny v týdnu a dostat se do něj můžete pouze pokud máte vstupenku (Ticket).

Boss Fight (3vAI)

V Boss Fight musíte společně s týmem porazit velkého robota. Pokaždé co se vám robota podaří porazit se obtížnost zvedne na další úroveň, celkem je v módu 5 úrovní obtížnosti. Samozřejmě s vyšší obtížností přichází i vyšší odměna v podobě Tokenů.

Big Game (5v1)

V módu Big Game bojuje pět hráčů proti jednomu hráčem řízenému „Boss“ Brawlerovi. Ten má mnohem více životů, poškození a také vylepšené schopnosti. Úkolem Bosse je přežít po dobu 2 minut a 10 sekund, v takovém případě hráč ovládající Bosse dostává největší odměnu. Naopak cílem týmu pěti hráčů je Bosse zabít co nejdříve. Mód Big Games vyžaduje stejně jako mód Robo Rumble vstupenku (Ticket).

Siege (3v3)

Vašim úkolem není nic jednoduššího než ubránit vlastní základnu a zničit tu nepřátelskou. K tomu vám pomůže obléhací robot, kterého získáte v případě, že do určitého času nasbíráte více tzv. Bolts. Obléhací robot se spawne s 45 000 životy a pomůže vám ve zničení nepřátelské základny.

Brawleři

Brawleři jsou herní charaktery, které si postupně odemykáte vylepšujete. Každý z Brawlerů má své unikátní zbraně a schopnosti, ty lze pomocí energie vylepšovat. Ve hře je aktuálně celkem 29 hratelných charakterů, které jsou rozděleny do kategorií Common, Rare, Super Rare, Epic, Mythic a Legendary. Brawlery z kategorie Common lze získat poměrně jednoduše, stačí získavat Trophies, za které si odemknete jednotlivé odměny v Trophy Road a mimo jiné i Brawlery.  Brawlery s vyšší raritou je možné získat pouze z beden, ty získáváte hraním nebo si je můžete koupit za herní měnu.

Richard
Richard "Daxic" Andrýsek
Richard
Admin
Zakladatel internetového magazínu SurvivalZone.cz a dalších online projektů (SMARTcreative.cz, GamesDev.cz , atd.). Stará se o chod redakce, plánuje směřování projektu, sem tam napíše článek nebo novinku a stará se o bezproblémový chod magazínu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *