Výsledky turnaje ESL One v New Yorku – Jak dopadlo Grand Finále?

Minulý víkend se v New Yorku konal turnaj v nejpopulárnějším first-person shooteru, Counter Strike: Global Offensive. Osm nejlepších týmů světa se popralo o prestižní trofej ESL a největší část z 200 000 dolarového price poolu. Turnaj se uskutečnil v jedné z největších arén v New Yorku, a to v Barclays Centru s kapacitou až 19 000 míst.

Do nedělního Grand Finále se z nejlepší osmičky probojovali EG (Evil Geniuses) jako zástupci amerického kontinentu a Dánové z týmu Astralis. V BO5 klání měli od samotného začátku navrch EG, kteří byli schopni vyhrávat pistol rounds a doslova devastovali Astralis, kteří nebyli schopni na tlak soupeře téměř vůbec odpovědět. Po prvních dvou mapách, kterými byly Inferno (16:3) a Dust2 (16:12), bylo skóre 2:0 jasně ve prospěch EG. Třetí mapa byla Train, kde EG opět ukázalo silný start a nabralo výrazný náskok. Astralis ale dokázalo úžasnými koly odpovědět, dostat mapu do prodloužení a vyhrát 22:20.

Naděje pro Astralis na comeback a vyrovnání skóre ale definitivně zhasly ve čtvrté mapě. I když se komentátoři domnívali, že Nuke by měla lépe sedět týmu Astralis, po prvních kolech byl stav 8:2 pro EG. Astralis se ale dokázal skvěle dotáhnout na 8:7 a po poločasu bylo vše otevřeno. EG ale ve druhé půli nabralo neskutečné tempo a doslova převálcovalo Astralis 16:8. Hráči EG si tak převzali trofej pro vítěze turnaje a potvrdili skvělou formu, kterou si do turnaje přinesli.

Richard
Richard "Daxic" Andrýsek
Richard
Admin
Zakladatel internetového magazínu SurvivalZone.cz a dalších online projektů (SMARTcreative.cz, GamesDev.cz , atd.). Stará se o chod redakce, plánuje směřování projektu, sem tam napíše článek nebo novinku a stará se o bezproblémový chod magazínu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *