Fortnite je konečně dostupný na Google Play Store pro Android!

Mnozí fanoušci už ani nedoufali, že by Fortnite mohl být konečně dostupný ke stažení na Google Play Store pro operační systém Android. Nakonec jsme se ale přece jenom dočkali! Dobrá zpráva pro mobilní hráče na jedné straně, horší pro společnost Epic Games na straně druhé. Proč?

Epic Games a Google měli s vydáním Fortnitu na Google Play menší neshody. Google si totiž za každou transakci v aplikacích účtuje 30 %, což není úplně málo. Proto se Epic Games rozhodli, že budou hru pro operační systém Android distribuovat externě a vyšachují tak Google Play. Možná se budete ptát, proč neudělali to samé i v případě iStoru a verze hry pro uživatele iPhone? Operační systém iOS od Applu totiž externí aplikace vůbec nepodporuje, takže jakékoliv obcházení systému formou možnosti externího stažení nepřichází v úvahu. Pro Androidy ale strategie fungovala a Epic Games tak mohli relativní „svobodu“, co se aplikací na Android týče, plně využívat.

Situace se ale změnila poté, co Google přijal nová bezpečnostní opatření vůči software mimo Google Play Store. Externí aplikace byly posléze zahlceny různými varovnými upozorněními a pop-up okny, která na první pohled vypadala dost vážně a připomínala hlášení o možném viru. To pravděpodobně vyděsilo uživatele až do takové míry, že Epic Games musel reagovat, a proto se rozhodl, že hru na Google Play Store nakonec přece jen umístí.

Jak již bylo řečeno na začátku, výhra pro hráče, smůla pro Epic Games. Je ale možné, že právě spuštění Fortnite na Google Play Store mobilní verzi známého battle royale ještě více zpopularizuje. Hráči tak budou mít možnost jednoduššího a bezpečnějšího přístupu k aplikaci, což je ve finále asi to nejdůležitější.

Boris
Boris "Frost" Schubert
Boris
Redaktor
Redaktor SurvivalZone.cz specializující se na oblast managementu a marketingu. Věnuje se copywritingu, sportu a je velký fanoušek herní trilogie The Witcher.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *